Informace o nás

Náš klub se zaměřuje na výuku latinsko-amerických a standardních tanců. Připravujeme tanečníky soutěžních úrovní od nejnižších začínajících tříd - TPV (tanec pro všechny) a E, přes třídu D, C, až po nejvyšší třídy B a A. Děti, junioři a mládež nejdříve začínají v tzv. přípravce, kde se seznamují se základy jednotlivých tanců a rozvíjejí své pohybové dovednosti. Chtěli byste začít tancovat? Přijďte se podívat na náš trénink nebo nás kontaktujte telefonicky - Ing. Tereza Jendrulková, tel. 728 749 336.

Rok 2018/2019  přináší nové výzvy.  Klub přesouvá tréninky do Zábřehu. V Zábřehu trénujeme 2x týdně pod vedením olomouckých trenérů – Terezy Jendrulkové, Rudolfa Stupky, Radima Stupky a Kristýny Hlavicové. V pátky trénujeme v Šumperku. V září jsme uspořádali nábory na jarmarku v Zábřehu a na základních školách a výsledkem je 17 nových dětí v přípravce. Také proběhl  5. ročník soutěže O cenu starosty obce Rapotín, jíž jsme pořadatelé. Pravidelně 1x za měsíc probíhají víkendová soustředění, o prázdninách jsme uspořádali týdenní klubové soustředění spolu se spřáteleným klubem KST Quick Olomouc, a také 4 denní NEXŤácký tábor. Naše nejlepší páry spolupracují s kluby DSP Kometa Brno a TK Olymp Olomouc, kam jezdí pravidelně na soustředění. Po rezignaci Jiřího Burdy se od 8.12.2018 předsedkyní klubu a hlavní trenérkou stává Ing. Tereza Jendrulková.

Další páry si během podzimu 2018 vytančily vyšší taneční třídy:

Vít Řezník * Nikola Saňáková, A/A

Dominik Burda*Karolína Mičunková, D/D

Matěj Kalina*Eliška Kalinová, D/D

Tomáš Žoužela*Dominika Churavá, D/D

Vít Hroch*Nela Churavá, D – latina

Rok 2017/2018 je pro náš klub velice úspěšný. Pokračuje pravidelná spolupráce s Terezkou a Radimem, přidává se Kristýnka Hlavicová a Rudolf Stupka. Dlouhodobá spolupráce s externími trenéry Terezou Jendrulkovou(M) a Radimem Stupkou(M) přináší výsledky a nyní máme 9 aktivních soutěžních párů. Všem párům se daří, na soutěžích jsou pravidelně „na bedně“, postupně si vytancovávají vyšší taneční třídy. Naše soutěžní páry:

Vít Řezník * Nikola Saňáková, B/B

Jan Svítil * Alžběta Sokolová, B/B

Jan Sokol * Adéla Ondráčková, B/C

Vít Král*Liliana Blechová, D/D

Dominik Burda*Karolína Mičunková, E/E

Matěj Kalina*Eliška Kalinová, E/E

Tomáš Žoužela*Dominika Churavá, E/E

Vít Hroch*Nela Churavá, E/E

Filip Fišnar*Adéla Žouželová, E/E

Barbora Žouželová, E/E

Mezi naše nejúspěšnější páry patří juniorský pár Jan Sokol*Adéla Ondráčková, který si ve standardu vytančil třídu B (nejvyšší třídu, jakou mohou ve svém věku mít). Pro rok 2018 se nominovali na Mistrovství ČR mezi nejlepších 36 párů ve standardu, v latině, i v kombinaci 10 tanců (latina+standard). Je to jediný pár ze Šumperka, který se nominoval na všechna tři mistrovství ČR. Jejich velkým úspěchem se stává 16. místo ve standardu a 19. místo v kombinaci 10 tanců na Mistrovství ČR. A přidali i úžasné 7. místo ve standardu na mezinárodní soutěži OPEN Olomouc.

Dalším úspěšným párem je nově složený pár Jan Svítil*Bety Sokolová, kteří si třídu B v latině vytančili během 3,5 měsíců, kdy třídou C doslova proletěli a ziskem 8F a 200 bodů získali třídu B, když z 8 soutěží vytančili 7x zlato a 1x stříbro (ze 17 párů) v mezinárodní konkurenci.

Další pár Vít Řezník*Nikča Saňáková jsou také nově složeným párem, pravidelně se umisťují na stupních vítězů a již sbírají první F na cestě k nejvyšší národní třídě A ve standardu i v latině.

Opět jsme uspořádali taneční soutěž O cenu starosty obce Rapotín, již 4. ročník.

V roce 2016/2017 se klub rozrůstá na 31 členů. Hlavním trenérem klubu je Jiří Burda. Ustálila se spolupráce s externími trenéry Radimem Stupkou a Terezou Jendrulkovou (3. místo v kombinaci 10ti tanců – latina+standard na MČR v hlavní kategorii dospělých), kteří k nám pravidelně 1x týdně dojíždí na semináře + individuální lekce. Dále spolupracujeme s Jardou Ceklem + Dagmar Ceklovou, vicemistry ČR ve standardních tancích 2017 v seniorské kategorii. Máme 4 aktivní soutěžní páry, které se pravidelně účastní soutěží ČSTS + několik nadějných párů v přípravce, které během roku 2017 začnou soutěžit. V roce 2017 získává odchovanec našeho klubu Adam Chytil titul Mistr ČR v latinsko-amerických tancích v kategorii Junior II.

Soutěžní páry:

Vít Řezník*Natálie Dirová, B/B

Jakub Mičkech*Alžběta Sokolová, C/C

Jan Sokol*Adéla Ondráčková, D/D

Jan Velčovský*Lucie Křenková, C/D

Přípravka:

Vít Král*Liliana Blechová

Jonáš Bílek*Barbora Žouželová

Tomáš Žoužela*Dominika Churavá

Dominik Burda*Nela Churavá

Filip Fišnar*Lucie Botková

V roce 2015/2016 se klub úspěšně rozvíjí. Hlavním trenérem je Jiří Burda. Rozvíjí se pravidelná spolupráce s externími trenéry Radimem Stupkou a Terezou Jendrulkovou, manžely Ceklovými, Lindou a Igorem Henzelyovými, Mirou Kučerou. V klubu máme přes 20 členů, z toho 5 soutěžních párů. Klub pořádá pro své členy pravidelné tréninky, semináře, individuální lekce, mimořádné semináře o víkendech a svátcích. Část tréninků se přesunula s ohledem na prostorové i finanční možnosti do KKC Rapotín. Tento rok jsme také uspořádali 3. ročník soutěže O cenu starosty obce Rapotín.

V roce 2014/2015 má klub přes 20 členů. Navazujeme spolupráci s externími trenéry Radimem Stupkou a Terezou Jendrulkovou. Členové klubu se účastní spousty kulturních akcí, kde předvádějí své ukázky (plesy, jarmarky, taneční prodloužená, atd.). V roce 2015 proběhl 2. ročník soutěže O cenu starosty obce Rapotín.

V roce 2013/2014 má klub přes 20 členů. Hlavním trenérem klubu je Jiří Burda. V roce 2014 jsme poprvé uspořádali 1. ročník soutěže O cenu starosty obce Rapotín. Klub spolupracuje s externími trenéry Milanem Adamcem a Hanou Kopřivovou. Pořádají pravidelně semináře a individuální lekce pro soutěžní páry, kterých máme 5.

V roce 2012 získali naši tanečníci Adam Chytil a Klára Navarová cenu města Šumperka.

Klub sportovního tance NEXT Šumperk byl založen roku 2011 Kateřinou Navarovou, Michalem Vavřinou a Jiřím Burdou. Jejich cílem byl vytvořit klub, kde se mohou tanci věnovat děti a mládež.