Informace o nás

Klub sportovního tance NEXT Šumperk byl založen roku 2011 Kateřinou Navaronou, Michalem Vavřinou a Jiřím Burdou. Jejich cílem byl vytvořit klub, kde se mohou tanci věnovat děti, mládež i senioři. Netrvalo dlouho a klub měl první úspěchy. Lidé se o něm začali dozvídat čím dál tím více a členská základna se zvětšovala.

V roce 2017 má klub 30 členů z řad dětí a juniorů.

Klub se zaměřuje na standardní a latinskoamerické tance (společenské tance) na soutěžní úrovni. Svou nabídkou se však neomezuje jen na tyto tance, ale obohacuje se i o salsu, taneční kurzy v Šumperku a okolí, a další pohybové aktivity. Svou existenci Klub zakládá na přátelské atmosféře a čilém tanečním ruchu. Cílem Klubu je se účastnit tanečních soutěží různých úrovní a prezentovat tak zároveň i město Šumperk.

Nabízíme atraktivní volnočasovou aktivitu nejen dětem, kvalitní zázemí sportovním tanečníkům a příjemné prostředí pro všechny, co mají rádi tanec.

Nejúspěšnějším párem klubu byli Klára Navarová a Adam Chytil, kteří začínali v kategorii HOBBY Děti II. Během roku 2012 se zúčastnili 40-ti soutěží a sklízeli moře medailí, tím získali cenu města Šumperka 2012. (https://zpravodajstvi.sumpersko.net/Sumpersky-vecer-roku-Predavaly-se-ceny-mesta-3525/clanek/Zpravodajstvi)

V roce 2017 si Adam vytancoval titul mistra ČR v lat.am. tancích.

Dalším úspěšným párem se stal Vít Řezník s Natálii Dirovou, kteří si zatancovali také na Mistrovství ČR v latinskoamerických tancích v roce 2016, kde porazili 15 párů a skončili tak na 28.místě ze 43 párů.

Jakub Mičkech s Alžbětou Sokolovou byli také úspěšní. Během jednoho roku se stancovali a když začali v roce 2015 soutěžit v Hobby kategorii, vytancovali tolik bodů, že obsadili první místa v ranklistu HOBBY v Českém svazu tanečního sportu v kategoriích: Junior II. Standardní tance, Junior II. Latinskoamerické tance a Junior kombinace. Během roku 2016 si vytancovali třídu "C" v obou disciplínách.

Párům děkujeme za vzornou reprezentaci.